Opis prowadzonych zajęć

Taniec klasyczny - Balet 


Ćwiczenia baletowe pomagają kształtować prawidłową postawę ciała oraz koordynację 
ruchową, kształtują świadomość ruchu i wdzięk. Jednocześnie mają na celu wypracowanie u  dzieci poczucia rytmu i zaprzyjaźnienia się z muzyką. Obok profesjonalnych ćwiczeń baletowych takich jak plie, grand battement czy fondue, wprowadzane są improwizacje do muzyki klasycznej oraz zabawy działające na wyobraźnię dziecka. Wyuczone elementy tańca łączone są w małe etiudy taneczne i układy choreograficzne które zostaną przedstawione jako podsumowanie osiągniętych postępów. 


 


Opis strojów obowiązujących na zajęciach => tutaj 
Gimnastyka artystyczna  

Dyscyplina zawierająca w sobie elementy gimnastyki sportowej, akrobatycznej, baletu i tańca. Kształtuje koordynację i pamięć ruchową, umiejętności koncentracji, podzielności
uwagi i systematyczność w pracy, a użycie skakanek i wstążek sprawia, że zajęcia są bardziej atrakcyjne dla dzieci. Dziewczynki podczas zajęć dobrze rozgrzewają ciało dzięki ćwiczeniom ogólnorozwojowym, aby potem bezpiecznie móc uczyć się przejść, stań na rękach, piruetów, skoków, kształtować równowagę i przede wszystkim gibkość. Zdobyte umiejętności posłużą do ułożenia układów pokazowych. Instruktor zapewnia różnorodną muzykę podczas zajęć, aby wykształcić u dzieci wrażliwość muzyczną i słuch muzyczny.  
 
Opis stroju obowiązującego na zajęciach => tutaj

Akrobatyka

Dyscyplina sportowa, która polega na wykonywaniu układów ćwiczeń akrobatycznych o różnym stopniu trudności, obejmuje ćwiczenia w parach i grupach, a także ćwiczenia indywidualne i synchroniczne. Zajęcia zawierają w sobie elementy gimnastyki sportowej, akrobatycznej. Ćwiczenia kondycyjne, sprawnościowe i techniczne służące jako rozgrzewka przygotowują do dalszych zadań, między innymi nauki przewrotów, przerzutów i stania na rękach, a w kolejnym etapie również trudniejszych elementów jak przejścia czy salta. Zajęcia kształtują koordynację i pamięć ruchową, umiejętność koncentracji, podzielności uwagi i systematyczność w pracy. Każdy trening zawiera również schemat ćwiczeń rozciągających, które przydadzą się każdemu celem poprawienia mobilności ciała i lepszego samopoczucia. Przeznaczone dla wszystkich dzieci bez przeciwwskazań zdrowotnych, całkowicie bezpieczne, dzięki dopasowaniu programu do umiejętności grupy. Zajęcia podzielone są na grupy pod względem umiejętności. Instruktor zapewnia różnorodną muzykę podczas zajęć, aby wykształcić u dzieci wrażliwość muzyczną i słuch muzyczny. 


 

Opis stroju obowiązującego na zajęciach => tutaj


Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Like us on Facebook

Kontakt

akademiaecarte@gmail.com tel 887230881