O Nas

 

Po wielu latach nauki, ćwiczeń, treningów oraz pracy z dziećmi, powstał pomysł założenia "czegoś swojego" :) 

i tak Akademia Ruchu Ecarté rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2015 roku. 

Naszą misją jest rozwój artystyczny młodych pokoleń, motywowanie dzieciaków do działania, budowanie wiary w siebie, wspomaganie ich rozwoju motorycznego i kondycji, oderwanie od klawiatury i myszki komputerowej, kształtowanie kulturalnych i wrażliwych artystycznie dusz :) 


 Któż z Was drodzy rodzice potrafi skakać na skakance? :)  Każdy !
dzieci wolą "strzelanki " :(

Staramy się pokazać im, że ruch tez może być świetną zabawą, że zmęczenie po treningu jest przyjemniejsze niż po paru godzinach przy komputerze czy telewizorze :) A nauczenie się stania na rękach przynosi więcej satysfakcji niż kolejny " level" w grze :)


Instruktorzy


Mariola Moskwiak 

Założycielka Akademii Ecarte

Trener Akrobatyki i Gimnastyki dla wszystkich z licencją POLSKIEGO ZWIĄZKU GIMNASTYCZNEGO. Certyfikowany instruktor tańca i trener sportowy ze specjalnością taniec sportowy. Dyplomowana kierownik obozów oraz wychowawca kolonijny. 

Studentka trzeciego roku Wychowania Fizycznego w Wyższej Szkole Edukacja w Sporcie. Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej dzieci przedszkolnych i nauczyciel tańca młodzieży licealnej.

Z tańcem związana przez całe życie. Zaczynała w wieku 3 lat na zajęciach z rytmiki i pantomimy w Pałacu Kultury i Nauki, następnie dołączyła do zespołu Fasolinki. Edukację rozpoczęła od Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz, w klasie skrzypiec. W tym czasie została przyjęta do Reprezentacyjnego Zespołu Harcerstwa Polskiego Gawęda, w późniejszym czasie pełniła funkcję asystentki instruktora. Kolejnym etapem edukacji była Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Romana Turczynowicza oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina. Następnie, z chęci szerszej realizacji artystycznej postanowiła uczęszczać do Ogólnokształcącego Liceum im. Batalionu Zośka w Warszawie, do klasy teatralnej, w którym corocznie brała udział w organizowanym Tygodniu Teatralnym oraz w Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Mały Azyl. Na zakończenie otrzymała „Certyfikat ukończenia 3-letniego kursu artystycznego prowadzonego w LXXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Batalionu Zośka”. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek Muzykologia i jednocześnie zdobywała uprawnienia na kursach instruktora tańca, trenera tańca sportowego, trenera akrobatyki sportowej. Występowała między innymi na deskach dużej i małej sceny Teatru Wielkiego, w Teatrze Dramatycznym, Tetrze Roma, Sali Kongresowej. Opracowała również autorski program zajęć Akrobatyka z elementami baletu, które dają młodym baletnicom możliwość szerszego rozwoju ruchowego.

W Akademii prowadzi grupy Akrobatyki, Gimnastyki artystycznej i Baletu, w Warszawie i Ożarowie Mazowieckim.Taniec klasyczny - Balet 


Ćwiczenia baletowe pomagają kształtować prawidłową postawę ciała oraz koordynację 
ruchową, kształtują świadomość ruchu i wdzięk. Jednocześnie mają na celu wypracowanie u  dzieci poczucia rytmu i zaprzyjaźnienia się z muzyką. Obok profesjonalnych ćwiczeń baletowych takich jak plie, grand battement czy fondue, wprowadzane są improwizacje do muzyki klasycznej oraz zabawy działające na wyobraźnię dziecka. Wyuczone elementy tańca łączone są w małe etiudy taneczne i układy choreograficzne które zostaną przedstawione jako podsumowanie osiągniętych postępów. 


 Opis strojów obowiązujących na zajęciach => tutaj 
Gimnastyka artystyczna  

Dyscyplina zawierająca w sobie elementy gimnastyki sportowej, akrobatycznej, baletu i tańca. Kształtuje koordynację i pamięć ruchową, umiejętności koncentracji, podzielności
uwagi i systematyczność w pracy, a użycie skakanek i wstążek sprawia, że zajęcia są bardziej atrakcyjne dla dzieci. Dziewczynki podczas zajęć dobrze rozgrzewają ciało dzięki ćwiczeniom ogólnorozwojowym, aby potem bezpiecznie móc uczyć się przejść, stań na rękach, piruetów, skoków, kształtować równowagę i przede wszystkim gibkość. Zdobyte umiejętności posłużą do ułożenia układów pokazowych. Instruktor zapewnia różnorodną muzykę podczas zajęć, aby wykształcić u dzieci wrażliwość muzyczną i słuch muzyczny.  
 
Opis stroju obowiązującego na zajęciach => tutaj

Akrobatyka

Dyscyplina sportowa, która polega na wykonywaniu układów ćwiczeń akrobatycznych o różnym stopniu trudności, obejmuje ćwiczenia w parach i grupach, a także ćwiczenia indywidualne i synchroniczne. Zajęcia zawierają w sobie elementy gimnastyki sportowej, akrobatycznej. Ćwiczenia kondycyjne, sprawnościowe i techniczne służące jako rozgrzewka przygotowują do dalszych zadań, między innymi nauki przewrotów, przerzutów i stania na rękach, a w kolejnym etapie również trudniejszych elementów jak przejścia czy salta. Zajęcia kształtują koordynację i pamięć ruchową, umiejętność koncentracji, podzielności uwagi i systematyczność w pracy. Każdy trening zawiera również schemat ćwiczeń rozciągających, które przydadzą się każdemu celem poprawienia mobilności ciała i lepszego samopoczucia. Przeznaczone dla wszystkich dzieci bez przeciwwskazań zdrowotnych, całkowicie bezpieczne, dzięki dopasowaniu programu do umiejętności grupy. Zajęcia podzielone są na grupy pod względem umiejętności. Instruktor zapewnia różnorodną muzykę podczas zajęć, aby wykształcić u dzieci wrażliwość muzyczną i słuch muzyczny. 


 

Opis stroju obowiązującego na zajęciach => tutaj

 

 

 

 

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Like us on Facebook

Kontakt

akademiaecarte@gmail.com tel 887230881