O Nas

 

Po wielu latach nauki, ćwiczeń, treningów oraz pracy z dziećmi, powstał pomysł założenia "czegoś swojego" :) 

i tak Akademia Ruchu Ecarté rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2015 roku. 

Naszą misją jest rozwój artystyczny młodych pokoleń, motywowanie dzieciaków do działania, budowanie wiary w siebie, wspomaganie ich rozwoju motorycznego i kondycji, oderwanie od klawiatury i myszki komputerowej, kształtowanie kulturalnych i wrażliwych artystycznie dusz :) 


 Któż z Was drodzy rodzice potrafi skakać na skakance? :)  Każdy !
dzieci wolą "strzelanki " :(

Staramy się pokazać im, że ruch tez może być świetną zabawą, że zmęczenie po treningu jest przyjemniejsze niż po paru godzinach przy komputerze czy telewizorze :) A nauczenie się stania na rękach przynosi więcej satysfakcji niż kolejny " level" w grze :)


Instruktorzy


Mariola Moskwiak Czwojdzińska


Założycielka Akademii Ecarte

Trener Akrobatyki i Gimnastyki dla wszystkich z licencją POLSKIEGO ZWIĄZKU GIMNASTYCZNEGO. Certyfikowany instruktor tańca i trener sportowy ze specjalnością taniec sportowy. Dyplomowana kierownik obozów oraz wychowawca kolonijny.Z tańcem związana przez całe życie. Zaczynała w wieku 3 lat na zajęciach z rytmiki i pantomimy w Pałacu Kultury i Nauki, następnie dołączyła do zespołu Fasolinki. Edukację rozpoczęła od Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz, w klasie skrzypiec. W tym czasie została przyjęta do Reprezentacyjnego Zespołu Harcerstwa Polskiego Gawęda, w późniejszym czasie pełniła funkcję asystentki instruktora. Kolejnym etapem edukacji była Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im Romana Turczynowicza oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina. Następnie, z chęci szerszej realizacji artystycznej postanowiła uczęszczać do Ogólnokształcącego Liceum im. Batalionu Zośka w Warszawie, do klasy teatralnej, w którym corocznie brała udział w organizowanym Tygodniu Teatralnym oraz w Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Mały Azyl. Na zakończenie otrzymała „Certyfikat ukończenia 3-letniego kursu artystycznego prowadzonego w LXXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Batalionu Zośka”. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek Muzykologia i jednocześnie zdobywała uprawnienia na kursach instruktora tańca, trenera tańca sportowego, trenera akrobatyki sportowej. Występowała między innymi na deskach dużej i małej sceny Teatru Wielkiego, w Teatrze Dramatycznym, Tetrze Roma, Sali Kongresowej. Opracowała również autorski program zajęć Akrobatyka z elementami baletu, które dają młodym baletnicom możliwość szerszego rozwoju ruchowego.


W Akademii prowadzi grupy Akrobatyki z elementami baletu, Akrobatyki, Gimnastyki artystycznej i Baletu, w Warszawie, Ożarowie Mazowieckim.
Mateusz Czwojdziński

 

Założyciel Klubu Sportowego Akademii Ecarte, z licencją POLSKIEGO ZWIĄZKU GIMNASTYCZNEGO.

Trener Akrobatyki i Gimnastyki dla wszystkich z licencją POLSKIEGO ZWIĄZKU GIMNASTYCZNEGO.  Certyfikowany instruktor rekreacji ruchowej, dyplomowany wychowawca kolonijny i kierownik szkolnych wycieczek i imprez kulturalnych.  


Z aktywnością ruchową zaprzyjaźniony od zawsze. Jako dziecko był członkiem harcerstwa, gdzie osiągał różne funkcje uczestnicząc w obozach wyjazdowych. Przez wiele lat był członkiem szkolnych drużyn piłki nożnej, w którą chętnie grywa do dziś. W pewnym momencie, wraz z bratem, zdecydowali się spróbować swoich sił na przesłuchaniu do Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Varsovia, które przeszli pomyślnie i zostali przyjęci do grona tancerzy. Przez parę lat poznawał i uczył się regionalnych tańców ludowych, oraz występował z zespołem między innymi na deskach Teatru Narodowego, Teatru Żydowskiego, w Łazienkach, Pałacu Kultury i Nauki czy podczas wizyty w Watykanie u Papieża Jana Pawła II.. Następnie jako nastolatek skierował swoje zainteresowania w stronę treningu osobistego, rozwoju umiejętności i pracy nad ciałem. Z czasem wrócił do piłki nożnej, grywał w piłkę siatkową, pływał, zainteresował się bieganiem. Przez jakiś czas poszedł w stronę treningu siłowego jednak w miarę wzrostu umiejętności i sprawności zaczął zgłębiać teorię i zasady Kalisteniki oraz akrobatyki sportowej. Te początkowo hobbystyczne zainteresowania skierowały go na bardziej profesjonalną drogę, dzięki czemu ukończył kursy instruktora rekreacji ruchowej i trenera akrobatki sportowej. Obecnie w oparciu o własny trening i analizy, opracował program zajęć Akrosport służący ogólnemu rozwojowi dzieci i młodzieży, oraz wersji Akrosport dla dorosłych, jako alternatywę treningów na siłowi połączoną z podstawami akrobatyki.

 

W Akademii prowadzi zajęcia z Akrobatyki w Warszawie i Ożarowie Mazowieckim

 

 

 

 

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Like us on Facebook

Kontakt

biuro@akademiaecarte.pl tel 887230881