Gimnastyka artystyczna i akrobatyka stroje ćwiczebne

października 16, 2015

 

Dziewczyny

 

Na zajęciach z gimnastyki i akrobatyki równie ważny jak na zajęciach z tańca klasycznego jest strój. Nie może on ograniczać ruchów ćwiczącego, trzeba czuć się w nim swobodnie i komfortowo. 

Najlepszym wyjściem są tutaj również body, które są obowiązkowe na zajęciach Gimnastyki artystycznej, Akrobatyki z elementami baletu i Baletu z elementami Gimnastyki artystycznej, na zajęciach Akrobatyki trener dopuszcza również obcisłe koszulki.

Zapewnią swobodę ruchów oraz ich nie zasłaniają, dzięki czemu trener może odpowiednio korygować ewentualne błędy, a ćwiczący obserwując się w lustrze również dostrzega najmniejsze elementy. Taki kostium zapewnia również duży komfort przy wykonywaniu różnych elementów w których korpus znajduje się np do góry nogami, gdyż nie ma tu sytuacji jak ze zwykłą koszulką która opadnie odsłaniając ciało. . Na zajęciach gimnastyki i akrobatyki panuje większa swoboda w dobieraniu kolorów i rodzajów strojów, już młode ćwiczące mogą użyć kolorów innych niż różowy :) jednak na treningach mile widziane są stonowane kolory i ograniczenie w zdobnictwie. Poniżej prezentuję parę przykładów:

  

 Do kostiumu lub koszulki dobrym wyjściem są leginsy, ściśle przylegające do ciała, z tego samego powodu z jakiego kostium powinien do niego przylegać. Wszystkie ruchy nóg są wtedy idealnie widoczne, nie da się ukryć zgiętych niepotrzebnie kolan czy luźnych mięśni. Dodatkowo ich materiał zapewnia swobodę w rozciąganiu, niekiedy krótkie spodenki zwyczajnie blokują nogi a ćwiczący nie wykonuje elementów na 100 % bo boi się o rozerwanie :) Leginsy występują również w różnych kolorach, zasady są takie same jak w przypadku kostiumu. Wygodnie jest założyć je na kostium.

 Jeśli chodzi o obuwie, to na gimnastyce i akrobatyce nie stosujemy żadnego, najlepiej mieć ze sobą skarpetki które umożliwiają poślizg np w rozciąganiu, a ich zdjęcie daje możliwość hamowania bosymi stopami przy elementach tego wymagających. Zakazane jest zakładanie rajstop.

  W programie Gimnastyki artystycznej są ćwiczenia m.in. ze skakanką i wstążką. Skakanki organizuje się we własnym zakresie ( można liczyć na pomoc Akademii w znalezieniu odpowiednich), wstążki po informacji od instruktora są do zakupu w Akademii.

 

Chłopcy 

U chłopców odpowiednie będą zwykłe koszulki, bez wystających elementów, suwaków itd. dopasowane odpowiednio rozmiarem, aby również nie ograniczać ruchów i nie zasłaniać ich. Jeśli chodzi o kolory, panuje dowolność. Drugi element to spodenki, krótkie, niezbyt szerokie, z materiału który nie będzie blokował rozciągania nóg i ograniczał ruchów. Najczęściej preferowane są czarne spodenki, jednak inne kolory również są dopuszczane. Jeśli chodzi o stopy, tu nie ma żadnych różnic między chłopcami a dziewczynami.

 
 
 

 

 


You Might Also Like

0 comments

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Like us on Facebook

Kontakt

akademiaecarte@gmail.com tel 887230881