LOKALIZACJE

środa, 14 października 2015

Stanie na rękach      Zaczynamy :  Postawa zasadnicza, uniesienie rąk w górę, wykrok, uniesienie nogi wykrocznej, przeniesienie ciężaru ciała na nogę wykroczną, ustawienie rąk na podłodze z rozłożonymi dłońmi, odbicie od podłogi i zarzut nóg w górę ( pierwsza w górę idzie noga zakroczna, prosta, co wytworzy więcej energii do podniesienia reszty ciała, a zaraz za nią druga). 

 

    Pozycja uzyskana: dłonie rozłożone płasko na podłodze, łokcie proste, spięte mięśnie brzucha, pleców i pośladków, nogi proste, stopy point, złączone.

 

  Ważne jest, aby użyć tyle energii aby lekko oprzeć się o ścianę, a nie w nią uderzyć, gdyż podczas nauki stania na rękach bez ściany ciągle będziemy " przelatywać" w tył. Zaczynamy od stawania przy ścianie i odrywania stóp od ściany, staramy się jak najdłużej utrzymać bez oparcia. Palce dłoni rozsuwamy szeroko i to one pełnią rolę kontroli balansu ciała, jednak jest to możliwe tylko przy zachowaniu odpowiedniego napięcia mięśni całego ciała ( brzuch, plecy, pośladki, nogi, stopy)Ratunek :  Jeśli przy ćwiczeniu stania na rękach bez ściany czujemy, że przelatujemy w tył, wystarczy przybliżyć podbródek do klatki piersiowej, zwinąć plecy, powoli zgiąć łokcie i zrobić przewrót w przód. Drugim wyjściem awaryjnym jest zejście na bok, czyli utrzymanie rąk nadal prosto, zgięcie ciała w talii w bok i zejście na stopy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...