Salto w przód

stycznia 12, 2017

Salto w przód jest jednym z podstawowych elementów akrobatyki sportowej. Można wykonywać je na dużej trampolinie, z wyskoczni, czy z podłogi, jednak zasada jest zawsze ta sama.

 

Najważniejsze jest tzw. zgrupowanie ciała i skoordynowanie wybicia ze złapaniem za kolana. Dobrym ćwiczeniem przygotowującym jest : wykonanie wspięcia na palce z jednoczesnym uniesieniem rąk w górę, ugięcie kolan celem wybicia w górę, wyskok podczas którego trzeba zdążyć chwycić za kolana i lądowanie na zgiętych kolanach z rękami w górze. Kolana nie mogą być złączone, aby podczas wykonywania już obrotu w górze, nie ryzykować uderzeniem kolanami w twarz.

 

Kiedy opanujemy już koordynację, możemy próbować wykonać salto z wyskoczni. Na przedstawionym filmie uczestnikom do tego celu posłużyła mała trampolina. Obieramy odpowiedni rozbieg, naskakujemy obunóż na trampolinę, składamy ciało dokładnie tak samo jak w ćwiczeniu przygotowującym próbując nadać ruch obrotowy, i lądujemy na nogach. 

 

Dążymy do tego aby przede wszystkim wylądować na stopy, w późniejszym czasie pracujemy nad wysokością wybicia, aby zdążyć wyprostować nogi przed lądowaniem. Kiedy opanujemy obrót do perfekcji, możemy puszczać kolana i skierować ręce np do boku. 

 

You Might Also Like

0 comments

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Like us on Facebook

Kontakt

akademiaecarte@gmail.com tel 887230881