Przerzut bokiem ( gwiazda)

października 28, 2015

Aby wykonać przerzut bokiem, nazywany potocznie gwiazdą, należy najpierw opanować stanie na rękach przy drabinkach. Rozpoczynamy z pozycji zasadniczej przodem do kierunku ruchu, po czym następuje wznos ramion w górę wraz z wznosem jednej nogi w przód, krok na nogę wzniesioną i przeniesienie ciężaru ciała na nią, jednocześnie z opadem tułowia w przód następuje zamach nogą zakroczną, ustawienie dłoni bokiem do kierunku ruchu w jednej linii i wejście na stanie na rękach  z nogami w pozycji rozkrocznej. Bez zatrzymania przerzucamy nogi na drugą stronę rąk, i lądujemy po kolei na każdej nodze, przy odbiciu rękami od podłoża aby korpus wrócił do pozycji zasadniczej. Kończymy w pozycji wypadu z rękami w górze. 

 


 

Na filmiku widzimy najpierw klasyczny przerzut bokiem, potem rózne warianty : na jednej ręce, zegarek ( złączenie nóg w trakcie), zegarek na jednej ręce i w parze.


Należy pamiętać o tym aby nogi w pozycji stania na rękach były wyprostowane, palce stóp point, a cały przerzut musi być wykonany w jednej linii. Przygotowawczym ćwiczeniem będą przeskoki zawrotne przez ławkę lub współćwiczącego, aby uświadomić sobie ruch jaki ciało wykonuje. Przeskok powinien być wykonywany z jednej nogi, a lądowanie na drugiej nodze. Do wypracowania prawidłowej pozycji przydatne będą ćwiczenia z asekuracją, gdzie wspomaga się osobę ćwicząca chwytając za biodra stabilizując równowagę na rękach. Potrzebne będzie również wzmocnienie rąk, w staniu na rękach w oparciu o ścianę przenoszenie ciężaru ciała z jednej ręki na drugą. Kiedy już opanujemy przerzut bokiem, próbujemy wykonać go tak aby pokonać jak najwięcej przestrzeni. Sięgamy daleko rękami i daleko stawiamy nogi mocno odbijając się od podłogi.

  

You Might Also Like

0 comments

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Like us on Facebook

Kontakt

akademiaecarte@gmail.com tel 887230881